14.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Во Белград се одржа возење за поддршка на Русија, со Z на автомобилите

Најчитани вести

Колона автомобили тргна денес од паркингот кај Сава центарот во Белград, со знамиња на Русија, Србија и самопрогласените републики Луганск и Доњецк, во „возење за поддршка на Русија“.

Многу од нив имаа испишано „Z“ како руските сили во Украина.

Планирано беше колоната возила од Нов Белград да оди до Земун, па до Претседателството, да направи круг на Славија и да се врати во Нов Белград.

Пред тргнувањето на колоната се извикуваше „Србите и Русите браќа засекогаш“ а од звучниците се слушаше руска музика.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com