21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Во Анталија се наоѓа „хотел“ со 64 соби за мачки

Најчитани вести

Во паркот „Докум“ во турскиот град Анталија има нова оригиналнна атракција за посетителите… Имено, таму е поставена дрвена минијатурна градба со простор за престој за мачки.

Станува збор за мала дрвена трикатна зграда со 64 соби кои се целосно опремени за удобен и безбеден престој на мачките. Покрај зградата, поставени се и помали куќи и други објекти за мачки, како еден вид „град на мачките“.

Општината Кепез – во Анталија, објави дека паркот, по своите музеи, библиотеки, уметнички галерии и научниот центар, сега доби и катче за удобен престој на животните.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com