17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Во Албанија продолжен полицискиот час

Најчитани вести

Албанија ги заостри антиковид мерките, по незапирливиот тренд на новозаразени, во просек по 1.050 дневно. Врз основа на одлуката на Националниот комитет на експерти за справување со пандемијата, од денеска полицискиот час ќе почнува 20:00 часот наместо 22:00 како што тоа беше од 11 ноември лани кога по вторпат беше воведена оваа мерка во земјата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com