14.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Во автомобил најдена прашкаста материја, возачот приведен

Најчитани вести

Ноќва околу 01.00 часот од страна на полициски службеници од Полициско одделение Жеровјане во с.Радиовце бил лишен од слобода Е.И.(31) од с.Горно Седларце, тетовско.

При контрола на патничко возило фолксваген голф, со скопски регистарски ознаки, кое тој го управувал, била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com