Home » Во Австрија вакцинирале со погрешни дози вакцини против корона вирус

Во Австрија вакцинирале со погрешни дози вакцини против корона вирус

by Журнал.мк

Неправилна етикета на картон во Австрија предизвика збунетост кај лекарите, поради што беа дадени погрешни дози на вакцини против корона вирусот.

Во пакетот вакцини на Фајзер пишувало дека се вакцини прилагодени на новиот сој BA.4 и BA.5, но се дози за стариот сој BA.1, јави јавниот сервис ОРФ.

Колку такви дози биле инјектирани засега е најасно. Погодени се граѓаните во провинцијата Долна Австрија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More