18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Војник застрелал петмина стражари во фабрика за оружје во Украина

Најчитани вести

Војник на украинската национална гарда од засега непознати причини пукал во припадници на обезбедувањето во воена фабрика во Днепар, при што убил пет лица, а ранил уште пет лица, соопшти украинската полиција.

Инцидентот се случил рано утринава во ракетната фабрика „Пивденмаш“ при примопредавањето на оружјето на стражарите, се наведува во соопштението, пренесува „Ројтерс“.

Полицијата трага по избеганиот војник, пренесуваат агенциите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com