2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

Вооружена жена со нож се обидела да влезе во луксузната вила на раперот Дрејк! Ова не е прв ваков инцидент!

Најчитани вести

„Жена, вооружена со нож, се обиде да влезе во имотот на раперот Дрејк во Канада, додека раперот беше дома во вторникот“, изјавија полициите и изворите за страницата „Page Six“. Женски натрапник се соочил со обезбедувањето пред вратата на вилата на суперѕвездата во Торонто, а наводно удрила стражар со цевка околу 16:50 часот, пред да биде приведена.

„Раперот во тоа време беше во својата екстравагантна палата од 50.000 квадратни метри“, изјави извор за „Page Six“. „Уапсена е возрасна жена која носела нож“, изјави извор од полицијата во Торонто за „The Sun“. „Таа не влезе во имотот и никој не беше повреден. Не е јасно што правела таму, но немала комуникација со сопственикот на куќата “, додаде изворот.

Новинар на Toronto Sun објави на Twitter дека со метална цевка погодила стражар за време на инцидентот.

Во 2017 година,исто така жена натрапник упаднала во домот на Дрејк во Јужна Калифорнија, каде што продолжила да пие вода и сода откако влегла.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com