Home » Вокер: Пеп плати вечера и ме убеди да останам во Манчестер Сити

Вокер: Пеп плати вечера и ме убеди да останам во Манчестер Сити

by Lina Muslija

Кајл Вокер ова лето се најде блиску до заминување од редовите на Манчестер Сити и преселба во Баерн Минхен, но сепак 33-годишникот бек кариерата ќе ја продолжи на „Етихад“ и во следните три години.

Англискиот репрезентативец откри дел од деталите поврзани со одлуката да стави потпис на нов договор, а како што вели пресудна била вечерата со шпанскиот стратег Пеп Гвардиола.

„Имам навистина многу добар однос со Пеп и ми беше мило кога ме покани на вечера. За да биде уште подобро, тој конечно ја плати сметката. Вечеравме суши и успеа да ме убеди да останам во Манчестер Сити.

Не се работеше за пари, јас заработив доволно од фудбалот. Имам 33 години и само сакав сигурен проект. Сакам да уживам на теренот, бидејќи сметам дека имам уште многу сила во овие нозе. Во мојата глава секако беше и опцијата за останување“, вели Вокер.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More