7.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Воз удри во автомобил кај скопско Кондово, полесно повреден возачот

Најчитани вести

Скопје, 31 јули- Воз удри во автомобил „ситроен“ утрово кај скопското село Кондово, при што полесно е повреден возачот на автомобилот, потврдија за МИА од МЖ-Инфраструктура.

Несреќата се случила кога кога автомобилот поминувал преку пругите и од ударот е речиси уништен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com