19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Возило удри пешак на ул.„Гоце Делчев“ во Гостивар

Најчитани вести

Гостивар, 7 ноември- На 06.11.2019 во СВР Тетово било пријавено дека околу 14 часот на ул.„Гоце Делчев“ во Гостивар, патничко моторно возило „сеат ибица“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Н.М.(66) од гостиварска Долна Бањица, удрило во пешакот Р.С.(55), од Гостивар.

Пешакот бил пренесен во гостиварската болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на несреќата врши екипа од Полициската станица Гостивар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com