9.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Возило на МВР се судри со мерцедес кај клучката во Ченто- повредени двајца полицајци

Најчитани вести

Двајца полицајци се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила денеска на автопат на влез за Скопје, пред „клучката Ченто“.

Според информациите, несреќата се случила помеѓу „мерцедес“, управуван од А.Ј.(60) од Скопје и „шкода јети“, сопственост на МВР.

Во незгодата со повреди се здобиле двајца полициски службеници, на кои им била укажана помош во Градска општа болница „Свети Наум Охридски“. Увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести