7.8 C
Skopje
Monday, December 5, 2022

Возило излета од патот кај Прилеп, на самото место почина совозачот

Најчитани вести

Прилеп, 13 ноември– Возило излета од патот кај Прилеп, на самото место почина совозачот

Тој бил сопатник во возилото што излетало во канал надвор од патот, а со кое управувал М. Т. (66) од Прилеп.

Возачот добил телесни повреди и бил пренесен во болница, информираат од полицијата.

Од прилепското Обвинителство информираа дека заедно со екипа од крим-техника од МВР ПС Прилеп, вчера извршиле увид на патот каде што се случи сообраќајна несреќа. Јавниот обвинител издал наредби за обезбедување траги и предмети, со цел да се утврдат причините за несреќата, како и наредба за обдукција врз телото на починатиот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести