30.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021

Возејќи трактор се превртел и загинал

Најчитани вести

Неготино, 3 јули- 62-годишен маж загина откако се превртел со трактор. Како што информира полицијата, вчера во 11:30 часот било пријавено дека на локалниот пат за село Корешница, Демиркаписко, Е.Е.(62) од с.Корешница, управувајќи трактор без регистарски ознаки, изгубил контрола и се превртел.

Тој починал на местото на настанот. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Неготино.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com