1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Возач со автомобил тешко повреди девојка

Најчитани вести

Тетово, 19 јули- Осумнаесетгодишна девојка од Тетово е тешко повредена во сообраќајна несреќа на булеварот „Видео Смилевски-Бато” , вчера околу 18,30 часот, откако во неа удрило патничко моторно возило „фолкваген голф” со тетовски регистарски ознаки.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, во Т.А (18) удрил 47-годишниот Ш. Х. од Вејце кој управувал со „голфот”.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила 18-годишната девојка, која потоа била пренесена во болницата во Тетово.

Случајот е пријавен во полицијата од каде велат дека ги утврдуваат причините.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести