29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Возач загина во сообраќајна несреќа на патот Македонски Брод – Самоков

Најчитани вести

Македонски Брод, 28 август– Четириесет и шестгодишен маж загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера во 18 часот на регионалниот пат Македонски Брод – село Самоков, пред влезот за село Ковче.

Според информациите на МВР, В.З.(46) од село Растеш-Македонски Брод, кој управувал „голф“ со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. По незгодата возачот бил пренесен во Јавната здравствена установа – Македонски Брод, а оттаму во Општата болница – Прилеп, но при транспортот починал.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Македонски Брод.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com