-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Возач загина во сообраќајка кај Кокино

Најчитани вести

Во вечерните часови на 19 април било пријавено дека на локалниот пат меѓу селата Драгоманце и Арбанашко, во атарот на селото Кокино, општина Старо Нагоричане, автомобил „фолксваген голф“ излетал од коловозот.

Како што информираат од МВР, возилото со кумановска регистрација било управувано од 44-годишниот Д.П. од селото Арбанашко.

На местото на незгодата починал возачот, а смрт констатирал лекар од итната медицинска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com