29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Возач во Скопје удрил во малолетен пешак

Најчитани вести

Скопје, 1 ноември- Возач во Скопје удрил во малолетен пешак кој со тешки повреди е пренесен во болница.

Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 07.45 часот на ул.„Призренска-2“ кога Б.С. (57) со автомобил „форд мондео“  удрил во малолетен пешак кој со тешки телесни повреди бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com