27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Возачот ја загубил свеста, патници запреле трамвај во Бон

Најчитани вести

Патници успеале да го запрат движењето на еден трамвај во германскиот град Бон откако на возачот му се слошило и тој ја загубил свеста, пренесоа локалните германски медиуми.

Двајца мажи ја искршиле вратата од кабината на возачот на трамвајот откако забeлежале дека трамвајот не застанал на неколку станици, навеле медиумите и додадел дека инцидентот се случил во ноќта меѓу саботата и неделата.
Патниците безуспешно се обидувале да го активираат системот за итно запирање на возилото и на помош ја повикале и полицијата.
Возачот ја загубил свеста, а патниците успеале да го запрат трамвајот со помош на телефонски инструкции од операторот на јавниот превоз.
Градските власти на Бон подоцна ја пофалиле реакцијата на патниците наведувајќи дека направиле „токму тоа што требало да се направи во опасна систуација“.
Возачот на трамвајот бил пренесен во болница, но набрзо бил пуштен на домашно лекување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com