9.8 C
Skopje
Tuesday, May 17, 2022

Водителката Лила Филиповска на распит кај Русковска за „Рекет“

Најчитани вести

Водителката Лила Филиповска утрово пристигна во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, бидејќи е повикана на распит за случајот „Рекет“.

Водителката Филиповска беше во автомобилот заедно со Бојан Јовановски-Боки 13, кога беше уапсен на граничниот премин „Богородица“, како осомничен во „Рекет“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com