Home » Водителката има многу ПОУЧНА порака за ќерка и: Ќе ја научам да се омажи за БОГАТ, не за СИРОМАШЕН

Водителката има многу ПОУЧНА порака за ќерка и: Ќе ја научам да се омажи за БОГАТ, не за СИРОМАШЕН

by Lina Muslija

Водителката Јована Јеремиќ неодамна и го прослави петтиот роденден на ќеркичката Леа, а открила дека по тој повод и посакала нешто специјално, би рекле „многу мудро“. Имено, специјалната желба е толку специјална што е повеќе од очигледно дека само таа можела да смисли вакво нешто.

– Што и да сака Леа да биде, ќе ја има мојата поддршка. Сака да биде во центарот на вниманието! Таа сега руши се пред себе, имаме проблем сега да ја прекинеме приказната, рекла Јована и открила дека се надева оти ќерка и кога ќе порасне ќе се омажи за некој богат.

-Нема да дозволам да пати за мажи, ќе и пренесам се што мислам дека е важно, а тоа е да не изневерува, никогаш да не биде втора и да не зема дечко на другарка, бидејќи тоа ми е под секој морал. Ќе ја научам да биде своја, никогаш да не зависи од ниту еден маж. Жената мора прво секогаш да има сè сама, а потоа да му земе на мажот. Ќе ја научам да се омажи за богат, а не за сиромав. Има една реченица што никогаш не сум ја кажала: „Кога на жената ќе го згреши брачниот партнер, наместо ролекс, стан во центарот на Белград и автомобил, добива рак.“ Запомнете ги овие зборови на Јована Јеремиќ бидејќи ако веќе плачете, плачете во мерцедес, не плачете на клупа. Мажот кој инвестира во жена никогаш нема да и наштети. И да ја изневери, ќе биде за една вечер, а тоа не е изневерување. Колку повеќе мажот вложува во жената, толку повеќе ја сака, се друго е лага, изјавила Јована.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More