7.8 C
Skopje
Saturday, December 3, 2022

Водителката Билјана Дебарлиева замина од „Канал 5“, еве каде продолжува

Најчитани вести

Водителката Билјана Дебарлиева, која до пред некоја недела ја гледавме на програмата на Канал 5 телевизија, откри каде ќе продолжи да работи.

На нејзиниот профил на социјалната мрежа Фејсбук таа објави видео од својот нов ангажман во „Фактор“.

Posted by Билјана Дебарлиева on Monday, September 26, 2022

На почетокот на месецот Дебарлиева објави статус на социјалната мрежа Фејсбук и информираше дека по 11 години заминува од „Канал 5“ телевизија.

Пред да работи во „Канал 5“, Дебарлиева ја гледавме на програмата на поранешната „А1“ телевизија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести