4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Внуките на леди Дијана во Венеција: Близначките Спенсер сефте на црвениот килим

Најчитани вести

Италија- Запознајте ги Лејди Амелија Спенсер и Лејди Елиза Спенсер-29-годишните близначки и внуки на покојната принцеза Дијана. Стилските сестри дебитираа на црвениот килим оваа недела на Филмскиот фестивал во Венеција во Италија.

И двете носеа тоалети со италијански потпис, на Алберта Ферети за церемонијата на отворањето на фестивалот во четвртокот, што исто така ја означи премиерата на „Паралелни мајки“ на Алмодовар со Пенелопе Круз во главната улога. За таа прилика, Лејди Амелија избра фустан со мониста и мрежа, додека Лејди Елиза носеше фустан пастелен фустан, без прерамки.

И неформалниот стил на близначките преку ден беше со потпис на Алберта Ферети.

Иако на Венециска Мостра го одбележа своето прво појавување на црвениот килим, сестрите не се непознати на јавноста. Тие се помладите сестри на Леди Кити Спенсер – сите ќерки на Ерл Спенсер (помладиот брат на принцезата Дијана). Претходно ова лето, сите се собраа за свадбата на Леди Кити на јужноафриканскиот моден магнат Мајкл Луис во Фраскати, Италија.

Настрана тоа, близначките Спенсер позираа за модните списанија како што се Elle Italia, Tatler и Hello !.

Случајно на филмскиот фестивал во Венеција, беше премиерата на „Спенсер“, со Кристен Стјуарт во главната улога како принцезата Дијана. Филмот беше премиерно прикажан вчера .

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com