14.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Внуката на принцезата Дајана се омажи за 32 години постар маж и два месеци се на „меден месец“

Најчитани вести

Кити и Мајкл престојуваат во луксузен хотел во Позитано, одморалиште во Италија, каде една ноќ чини до 3.500 фунти, пишува Daily Mail.

Двојката прво се пријавила во хотел на 27 јуни, три дена по раскошната венчавка во Рим. Кити сега објави неколку фотографии од нејзиниот меден месец на Инстаграм.

Меѓу другото, тие вечерале во еден од рестораните со ѕвезда на Мишелин, шетале низ градот и уживале во музиката.

Да потсетиме, Кити и Мајкл се венчале кон крајот на јули во Рим. Неколку дена по венчавката, Кити објави фотографии од венчавката и ја покажа венчаницата.

Инаку, парот бил во врска од 2018 година, а се вериле кон крајот на 2019. Пред врската со Мајкл Луис, Кити била во врска со друг постар маж, магнатот Никол Баратиери ди Сан Пјетро, ​​кој ја оставил во 2017 година поради врска со актерката Лиз Харли.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com