Home » ВНУКАТА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ВОЗИ ПОЛОВЕН АВТОМОБИЛ – а кога ќе дознаете што работи и колку заработува буквално ќе останете со подзината вилица

ВНУКАТА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ВОЗИ ПОЛОВЕН АВТОМОБИЛ – а кога ќе дознаете што работи и колку заработува буквално ќе останете со подзината вилица

by Lina Muslija

Внуката на покојната британска кралица Елизабета Втора, Лејди Луиз Виндзор (19) е осма во редот за престолот каде што денес седи кралот Чарлс. Ќерката на братот на кралот, принцот Едвард, сепак избира многу поскромен живот.

Внуката на кралот била фатена од папараците викендов додека се возела во половен Фолксваген Поло. Како и многу нејзини врсници, таа наводно го заработила својот прв автомобил преку летна работа во блиската градинка, изјави извор за Сан, додавајќи дека Луиз заработувала нешто помалку од 7 фунти на час.

Нејзините работни обврски вклучуваат работа на каса, ги поздравуваше клиентите и ги потстрижуваше растенијата, а еден набљудувач рече дека е „љубезна и внимателна“ и „изгледа дека ужива во својата работа“.

– Идејата за користење на летна работа дојде од самата Луиз, која штедеше за својот прв автомобил. Сумата што ја заштедила од првата работа ја дополниле нејзините родители, а таа купила користено сино VV Polo и за прв пат го положила возачки испит – рекол изворот.

Инаку, Лејди Луиз се запишала на колеџот Сент Ендрус, на кој присуствувале принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. За скромноста на Луиз зборува и фактот што кога наполнила 18 години одбила да ја користи титулата „Нејзиното височество“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More