19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

ВМФЛ – ЗАПАД: Дербито за кратовци, Силекс остана максимален

Најчитани вести

Попладнево се одиграа сите пет мечеви од ВМФЛ – ЗАПАД. Дербито кое се играше во Кратово го доби домашниот Силекс откако со 2:0 ја победи Воска Спорт. Кратовци уште во 1.минута преку Каланоски дојдоа во водство, потоа следуваше интересен и квалитетен дуел од двете страни за шанси за голови. Сепак точка на мечот стави Танушев во 90.минута кој ги постави конечните 2:0 на овој меч.

Известивме веќе дека Велешта со 2:1 го победи Вардар, додела Кораби со 2:1 ја победи Беса на гости. Кадино и Гостивар одиграа 0:0, а Тетекс го победи Охрид со 1:0.

РЕЗУЛТАТИ – 4.КОЛО

СИЛЕКС – ВОСКА СПОРТ 2:0

ВЕЛЕШТА – ВАРДАР 2:1

БЕСА – КОРАБИ 1:2

КАДИНО – ГОСТИВАР 0:0

ОХРИД – ТЕТЕКС 0:1

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com