Home » ВМРО: На Онкологија функционирала организирана мафија, директорот, министерот и Ковачевски се директно одговорни“

ВМРО: На Онкологија функционирала организирана мафија, директорот, министерот и Ковачевски се директно одговорни“

by Журнал.мк

На Клиниката за онкологија функционирала организирана мафија, директорот, министерот и премиерот Димитар Ковачевски се директно одговорни за тоа, обвинува опозицската ВМРО-ДПМНЕ.

„Невозможно е да се случува кражба на цитостатици од масовни размери на Онкологија, а министерот и Ковачевски да не знаат. 20 милиони евра е акумулираниот долг на Клиниката, а никој не се запрашал зошто?

Самиот факт што никој од Онкологија не е во притвор говори дека власта го заташкува случајот.

Со СДС и ДУИ нема правда ниту за Онкологија, ниту за десетиците други случаи, потребни се промени, за рестарт на системот“, велат од ВМРо-ДПМНЕ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More