14.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и ДУИ сакаат Јовески да стане уставен судија како награда за заштитата на криминалите на власта

Најчитани вести

Ја повикуваме власта на СДСМ и ДУИ јавно да соопштат дали е точно дека за нов уставен судија го спремаат Љубомир Јовески кој сега е прв човек на јавното обвинителство, соопшти ВМРО-ДПМНЕ

„Дали е точно дека зад насилното кршење на процедурите во Собрание и упадот во Комисијата за избори и именување е само за цел што едно од имињата за нови уставни судии треба да биде токму Љубомир Јовески?

Дали главната заслуга на Љубомир Јовески е затскривањето на криминалите на актуелната влада и политичките процеси и хајки против ВМРО ДПМНЕ?

Дали е точно дека оваа функција му е ветена од страна на првите луѓе на СДСМ-ДУИ и дали ова е цената за сите премолчувања на криминалите на власта“, прашува ВМРО-ДПМНЕ.

Центар за комуникации, ВМРО-ДПМНЕ

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com