7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е на прав пат да ја втурне Македонија во провалија

Најчитани вести

СДСМ е на прав пат Македонија да ја втурне во провалија. Заев и екипата околу него се на прав пат да ги наполнат своите приватни конта, додека граѓаните гладуваат, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Според партијата, СДСМ е на прав пат да исели уште 1.000 луѓе за еден ден во градови како Делчево, Берово, Виница или Македонска Каменица.

,,СДСМ е на прав пат да го уништи земјоделието. Со СДСМ на власт родот наместо на пазар завршува на буниште.СДСМ е на прав пат да го колабира здравството. Министерот и директорот на ФЗО наместо за подобро здравство работат за криминалот на Заев.СДСМ е на прав пат да го осакати образованието. Учениците и по еден месец откако почна учебната година немаат учебници.СДСМ е на прав пат да ги понижи безбедносните служби. Полицајците и војниците носат скинати униформи.СДСМ е на прав пат за во опозиција. Предвремени избори час поскоро. Граѓаните ќе му го покажат патот на СДСМ”, се додава во соопштението.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести