3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во овие општини

Најчитани вести

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во прв круг на кандидатите за градоначалници и на партиските совети по повеќе општини.

Според партијата победа во првиот круг е извојувана во: Јагуновце, Могила, Сопиште, Градско, Петровец, Виница, Карбинци, Зрновци, Илинден, Босилово, Новаци, Свети Николе и Кратово.

Во останатите, најголем дел од општините, кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ имаат водство пред противникот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com