28.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

ВМРО-ДПМНЕ : Политичката кариера на Зоран Заев е завршена

Најчитани вести

Паниката на СДСМ секојдневно расте.Политичката кариера на Зоран Заев е завршена.Поразот за СДСМ на следните избори е се поочигледен,соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Според партијата, анкетите покажуваат дека паѓа довербата во Заев и неговата Влада.Веќе е јасно дека идната Влада на Република Македонија ќе ја формира ВМРО-ДПМНЕ.

,,Поради оваа причина Заев се плаши од предвремени парламентарни избори. Граѓаните на Република Македонија нема да ги заборават криминалиите на оваа власт, нема да го заборават рекетот, политичкиот прогон и уназадувањето на државата на секое поле. Истрагата за Рекет претставува класичен пример како не треба да функционира една држава.Граѓаните кога и да се случат изборите ќе го казнат Заев и СДСМ.Европската иднина на Република Македонија е загрозена поради криминалната влада на Заев.Со премиер како Зоран Заев напредок во нашата земја нема да има, освен стагнација.Време е да се стави крај на криминалното владеење на СДСМ и Заев. Време е да започне обнова на Република Македонија”, се вели во соопштението.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com