14.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

ВМРО-ДПМНЕ од утре со активна блокада на Собранието

Најчитани вести

ВМРО-ДПМНЕ и коалициските партии донесоа едногласна одлука за започнување на блокадата на Собранието од утре. Блокадата ќе трае се до распишувањето предвремени парламентарни избори.

Најголемата опозициска партија порачува дека иако утре ќе започне со блокада на Собранието, сепак ќе учествува во дебатата за ребаланс на буџетот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com