17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

ВМРО-ДПМНЕ: Конгресот во СДСМ е фарса

Најчитани вести

Конгресот во СДСМ е фарса се знае дека пиунот на Заев, Ковачевски, е човекот на олигархијата која ќе го наследи Заев.

Димитар Ковачевски е син на Слободан Ковачевски, градоначалник на Куманово во времето на транзицијата.

Таткото на Ковачевски бил и амбасадор на Македонија во Црна Гора исто така поставен од СДСМ.

Ковачевски е човек на олигархијата, на едно мрачно време кое остави стотици илјади на улица и без пари.

Ковачевски не е нов лик, тој е стар производ спакуван во ново пакување.

Ковачевски ги повторува истите тези кои Заев ги кажуваше кога доаѓаше, а потоа видовме криминал од невидени размери, системска корупција и рекет.

И со Ковачевски ништо нема да се смени, тој ќе има за задача да го штити Заевизмот, и фирмите на Вице и Трајче.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com