Home » ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери

by Журнал.мк

Ковачевски отиде толку далеку, што и по релативизирањето на примитивизмот на Талат Џафери, мораше да отиде да гледа фудбалски натпревар со него за и тој лично да преземе одговорност за однесувањето на истиот, реагира ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.

„Ковачевски прифати целата влада да застане зад примитивизмот на Џафери и да го оправда, само за примитивецот од Форино да остане на функција, а со тоа и да не падне владата.

Ковачевски го оправда малтретирањето на вработените во Собранието, и тој застана зад пцовките, навредите и мобингот на Талат Џафери само за да ја зачува владата.

Ковачевски е спремен да жртвува десетина луѓе, и истите да носат психички трауми, само за тој да остане ден повеќе на власт.

Токму затоа потребни се предвремени парламентарни избори час поскоро. За целата држава да не биде заложник на пар луѓе очајни за власт по секоја цена“, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More