Home » ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски дезертираше од отворањето на Македонскиот клуб во Благоевград

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски дезертираше од отворањето на Македонскиот клуб во Благоевград

by Журнал.мк

Ковачевски дезертираше од отворањето на Македонскиот клуб во Благоевград, не сакаше да ги штити националните интереси, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Дезертерот Ковачевски единствено што знае е да дезертира кога и е потребен на државата. Ковачевски не беше помеѓу Македонците од Бугарија, тој се откажа од нив. Ковачевски е наследник на Заев кој ги создаде проблемите на Македонија и чија политика на виткање на кичма ја предизвика негацијата на јазикот, идентитетот и историјата“, додаваат во соопштението од опозициската партија.

Ковачевски, велат од ВМРО-ДПМНЕ, е наследник на Заев, кој ја извади кованицата еден народ, и еден јазик, кои беа изненадување и за најголемите бугарски шовинисти.

„Ковачевски сега може да види дека ниту тој, ниту Заев се Македонија, и дека штетата која тие ја нанесоа ќе се исправи, но народот нема да заборави како ги рушеа националните интереси“, се посочува во пишаното.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More