0.8 C
Skopje
Saturday, January 28, 2023

ВМРО-ДПМНЕ: Изјавата на португалската министерка е доказ дека Бугарија не е осамена во ветото

Најчитани вести

Нема ништо од ветувањето на Заев за европска иднина, Македонија се брани во Брисел, а не со коленичење во Софија. Додека претседателот Христијан Мицкоски го користи секој контакт да ја промовира Македонија, Заев ја понижува порачуваат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

„Мини Шенген на Заев не може да биде замена за европската иднина. Изјавата на португалската министерка е доказ дека Бугарија не е осамена во ветото. Додека Заев чека да ја проверел преку МНР автентичноста на снимката од португалската министерка, сите ние слушнавме што кажа. Прво, дознавме дека освен Бугарија има и други држави кои не се против ветото, второ, навикнавме Заев да не реагира на омаловажувањата за нашите идентитетски обележја“ – се вели во соопштението од опозициската партија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести