18.8 C
Skopje
Thursday, May 19, 2022

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Царовска им земаа на пензионерите 1.800 денари

Најчитани вести

Соопштение од ВМРО-ДПМНЕ, реакција на прес конференцијата на Мила Царовска

„Зоран Заев и Мила Царовска им земаа на пензионерите 1.800 денари.

Три години по ред власта не им дава на пензионерите покачување од 600 денари, кое го имаа во време на ВМРО-ДПМНЕ.

Пензионерите за три години владеење на СДСМ се оштетени за 1800 денари.

Наводното покачување кое од догодина ќе го имаат пензионерите е само покачување за една година, а притоа власта им ги задржа на пензионерите парите кои ќе ги добиеја со ВМРО-ДПМНЕ.“

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com