7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е најголемиот измамник

Најчитани вести

Зоран Заев е најголемиот измамник. Македонија до сега се соочила со човек кој неспособноста и алчноста ги покривал преку трговија со највисоките национални и државни интереси. Зоран Заев е единствениот премиер кој се што вети излажа.

Заев излажа дека ќе изгради 550 километри нови магистрални патишта и 1100 километри локални патишта. Нови патишта нема.

Заев излажа дека младите по завршувањето на своето образование ќе може да бираат дали сакаат да се вработат, доедуцираат или да поминат низ обука за преквалификација. Младинската гаранција како што ја нарече е најголемата лага за младите.

Заев излажа дека земјоделците ќе имаат зелена нафта. Зелена нафта нема. Има само ваучери од 500 денари кои им беа поделени само на 50.000 земјоделци, пари со кои не може да се стави нафта во машините да отидат од нива до бензинска.

Заев излажа дека ќе има загарантиран откуп и високи откупни цени за земјоделските производи. Загарантиран откуп нема, а цените се ниски.

Заев излажа дека ќе ги покачи пензиите. Три години Заев ги нема покачено пензиите.

Заев излажа 2016 година. Заев лаже и сега. Заев се надева дека граѓаните ќе наседнат на неговите лаги.

Заврши времето кога граѓаните веруваа на лагите на Заев. На 12 април и самиот Заев ќе увиди дека лагите не му поминуваат, а за последиците од лажењето ќе има време да размислува во опозиција. Бидејќи од 12 април почнува обновата на Македонија со ВМРО-ДПМНЕ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести