1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

ВМРО-ДПМНЕ: До вакцина може да се дојде само со врски

Најчитани вести

Наместо редовно вакцинирање главни се врските во вакцинирањето, повторно има недостаток на вакцини. Венко Филипче вели дека вакцинацијата тече според планот. Но, реалноста е друга велат преку соопштение од ВМРО-ДМПНЕ.

„Вакцини нема, има ревакцинација. Може да се најде и по некоја вакцина, ама само ако фатите врски.
Филипче ги излажа граѓаните, не им објасни дека треба еднаш да се пријават за вакцина на електронскиот систем, бидејќи доколку се пријават повеќе пати или ако се пријавиле во мај прашање е дали ќе дојдат на ред во септември“ – се вели во соопштението од опозициската партија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести