0.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

ВМРО-ДПМНЕ го промовираше својот кандидат за градоначалник на Кичево

Најчитани вести

Опозицијата го промовираше својот кандидат за градоначалник на Кичево. Од ОК на ВМРО-ДПМНЕ соопштија дека во изборната трка влегува д-р Александар Јовановски.

„На наше големо задоволство на денешната седница на Централниот комитет д-р Александар Јовановски е избран за кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Кичево.Идниот градоначалник синоќа беше претставен и пред членовите на Општинскиот комитет“, стои во објавата на ВМРО-ДПМНЕ ОК Кичево.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com