-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

ВМРО-ДПМНЕ во Охрид ќе го одбележи 31. роденден

Најчитани вести

ВМРО-ДПМНЕ вечерва со настан во Античкиот театар во Охрид ќе го одбележи својот 31-ви роденден.

На одбележувањето најавено е обраќање на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски и лидерот на патијата Христијан Мицкоски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести