8.8 C
Skopje
Sunday, October 17, 2021

ВМРО во предизборна коалиција со Алијанса/Алтернатива? – наредната недела ќе се официјализира договорот

Најчитани вести

Арбен Таравари од Коалицијата Алијанса за Албанците/Алтернатива денеска на прес конференција, по новинарско прашање за тоа кога ќе биде официјализирана коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ, истакна дека тие преговараат со сите партии.

При крај сме со преговорите, и тоа нормално треба да помине низ партиските органи. Се надевам дека во тек на идната недела, можеби ќе го официјализираме и ќе се потпише таков договор, посочи Таравари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com