7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

Влошено здравјето на Катица Јанева

Најчитани вести

Влошена е здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21.

Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како третоосомничена во „Рекет“, била доставена и лекарската документација со цел здравствениот персонал да определи соодветна терапија.

Фрчковска вели дека здравствената состојба на Јанева не е добра, особено психички и дека е под постојана терапија со лекови.

Како што најави адвокатката Ирена Фрчкоска во интервјуто  можна е тужба за Советот на јавни обвинители поради разрешувањето на Катица Јанева како шефица на СЈО. Двете одлуки, како што вели адвокатката се уште не ги добиле.

Фрчкоска додаде дека ќе бара укинување на притворот за Јанева и да се брани од слобода, а како гаранција ќе биде понуден нејзиниот имот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести