Home » Влогер заработува голема сума пари на сметка на Амбер Хард

Влогер заработува голема сума пари на сметка на Амбер Хард

by Журнал.мк

Популарен корисник на „Јутјуб“ заработува од судењето помеѓу Амбер Херд и Џони Деп.

Метју Луис, познат како „Дет амбрела гај“ (That umbrella guy), е познат по објавувањето видеа за познатите, а некои од последните популарни наслови објавени од негова страна ја напаѓаат актерката Амбер Херд, поранешната сопруга на Џони Деп.

Видеата на Луис за Херд биле прегледани од страна на вкупно 96 милиони гледачи. Според проценките, тие треба да му носат на Луис 64.600 долари месечно од „Јутјуб“.

Меѓутоа, многумина го напаѓаат Луис поради овие видеа бидејќи сметаат дека тој има финансиска корист доколку го драматизира судењето меѓу Херд и Деп, кое заврши неодамна.

Од друга страна, некои корисници го поддржуваат Луис.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More