27.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Влажно марамче во машината за перење го променило нејзиното мислење за перењето!

Најчитани вести

VW ја комплетираше процедурата за здобивање на контролен удел во Europcar, компанија која ќе биде клучна за старт на стратегијата на VW која се однесува на мобилноста во иднина.

Имено, конзорциумот составен од VW Group, холандската Pon Holdings, како и британската Attestor, поседува 94% удел во Europcar. Само на Volkswagen отпаѓаат 67% од сопственоста на компанијата.

VW планира да ја користи компанијата Europcar по 2025 при нудење на традиционални рентакар услуги, надополнети со услуги за споделување на возила помеѓу корисниците, претплати, лизинг, како и автономни возила.

Новата платформа на која ќе се базираат сите овие нови услуги, ќе биде во рамки на Volkswagen Financial Services.

Volkswagen ќе ги нуди овие услуги во неколку фази, стартувајќи со пилот проект Но, што би се случило кога би ви кажале дека и влажното марамче има своја намена при перење во машината за перење? Веруваме дека многумина ќе бидат изненадени од оваа информација, меѓутоа, верувале или не, тоа може да има особено важна улога кога перете темна облека или гардероба на луѓе кои имаат домашно милениче.

Жените особено имаат проблем со опаѓање на косата која често завршува на облеката. Факт е дека оние кои чуваат домашно милениче имаат многу повеќе работа со оваа проблематика. Како и да е, ставањето на едно до 3 влажни марамчиња во машината за перење за време на перењето ќе ви ги реши сите маки. Имено, поради својот состав тие се идеални „прочистувачи“ и совршено ги собираат нечистотиите и влакната од облеката.

Секако, треба да имате на ум облеката да не ја ставате истуткана и превртена наопаку. Исто така, потребно е добро да ја протресете пред да ја ставите во уредот за ефектот да биде видлив.

Освен што ќе ја олесните работата на машината за перење, ќе заштедите и време, бидејќи ќе имате помалку работа при вадењето на испраните алишта.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com