8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Владиниот авион принудно слета во Скопје, Заев не стаса до Солун

Најчитани вести

Владиниот авион со кој премиерт Зоран Заев денеска полета од аеродромот Скопје, за утре и задутре да учествува на годинашниот Самит во Солун, кој е под покровителство на грчкиот претседател Прокопиус Павлопулос, повторно се врати и како што дознава весникот ВЕЧЕР од извори од скопскиот аеродром принудно слетал во Скопје.

Повеќе информациинајавија за подоцна.

Заев, како што претходно соопшти владината прес-служба, на самитот е поканет заедно со премиерите на Грција и на Бугарија, Кирјакос Мицотакис и Бојко Борисов за да учествува на дискусијата „Југоисточна Европа: Иницијативи за регионална соработка и реформи”.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести