-6.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски

Најчитани вести

Владата на вчерашната седница му го продолжи мандатот на Владо Бучковски за специјален претставник на Владата на Република Северна Македонија за Република Бугарија.

-На предлог на Комисијата за именување, на денешната седница проф. д-р Владо Бучковски е именуван за специјален претставник на Владата на Република Северна Македонија за Република Бугарија, со што практично му е продолжен мандатот кој истекува на 1 декември 2021 година, соопшти владината прес-служба.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com