28.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Владата закажа итна седница, дали ќе се воведат нови рестриктивни мерки?

Најчитани вести

Владата денеска ќе одржи итна седница.

Според неофицијалните информации, на седницата ќе се расправа за воведување на нови рестриктивни мерки.

Неофицијално, дел од предлозите кои се очекува да бидат прифатени и воведени, се зголемување на полицискиот час и затворање на угостителските објекти на две недели.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести