17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Владата го усвои здравствениот протокол за спроведување на пописот

Најчитани вести

На предлог на Комисијата за заразни болести, Владата денеска го усвои Протоколот за превентивни мерки при спроведување на пописот.

„Протоколот ќе предвидува мерки во сите три фази на пописот, односно во фазата на тестирање, фазата на обука и во фазата на спроведување на пописот на терен со посебен Протокол за попишување на лицата кои во периодот на спроведување на пописот се позитивни на Ковид-19“, соопшти Владата.

Пописот ќе се одржи во април.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com