12.8 C
Skopje
Monday, June 14, 2021

Владата го задолжи МВР да изготви план за гласањето на лицата со бугарско државјанство во земјава

Најчитани вести

Владата на вчерашната седница го задложи МВР да изготви план за гласањето на лицата со бугарско државјанство во земјава.

“Со заклучок на Владата на сеницата, Министерството за внатрешни работи е задолжено да изготви план за обезбедување на дополнителните гласачки места за граѓани со бугарско државјанство заради спроведување на изборниот процес за парламентарните избори во Република Бугарија на 4 април надвор од дипломатско конзуларните претставништва на оваа земја во Република Северна Македонија“, соопштија од Влада.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести