8.8 C
Skopje
Sunday, October 17, 2021

Витанов за ТВ 24: Ако победам задолжително ќе ги избркам партиските вработени

Најчитани вести

Васе Витанов од Интегра – Македонска конзервативна партија истакна дека ако стане градоначалник, ќе ги избрка сите партиски вработени службеници.

– Задолжително и тоа ќе ми биде првиот потег што ќе го направам. Во општината ако има 1000 вработени, 700 се вработени без никаков конкурс. Прв чекор ќе ми биде тоа, доколку бидам избран за градоначалник. – истакна Витанов.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com